Skip to main content

Další zimní aktivity

o středisku

Lyžování v Gitschberg – Jochtal

Ať už zvolíte sněžnice pro začátečníky do nenáročného terénu nebo výkonnostní sněžnice pro náročnější, jistě to bude úžasný zážitek. Velkou výhodou sněžnic je, že se nemusíte omezovat na vyšlapané stezky a můžete prozkoumat neznámý terén. Vydejte se tedy na nich na dobrodružnou túru do hor, užijte si dechberoucí výhledy na zasněženou alpskou krajinu a nadýchejte se svěžího horského vzduchu. Po cestě se zastavte na některé z horských chat a zahřejte se vyhlášeným bombardinem nebo horkou čokoládou. Takový den bude jistě patřit mezi ty nezapomenutelné.

Výlety zasněženou krajinou

Vydejte se po značených turistických cestách na výlet do některé z horských chat, kde na vás za odměnu čekají kulinářské speciality a tradiční delikatesy. Skvělou volbou je i výlet do alpské vesničky Fane s typickými dřevěnými stavbami obklopené pastvinami.

Sáňkování

Sáňkováním se zabaví nejen děti, ale i dospělí. Prozkoumejte novou sáňkařskou dráhu Brimi-Winter-Run, která díky své délce 6,75 km patří mezi nejdelší sáňkařské dráhy v regionu jižního Tyrolska. Tato sáňkařská dráha začíná u horní stanice Gitschberg Nesselhütte a vede až do vesničky Meransen. Rozdělena je na dva úseky. První vede od Nesselhütte ke střední stanici lanovky Nesselbahn, druhý od Nesselbahn do Meransenu. Sáňky je možné si zapůjčit buď v Meransenu u dolní stanice lanovky nebo u lanovky Nesselbahn. Pro začínající sáňkaře doporučujeme sáňkařskou dráhu u lanovky Schillingbahn ve Valsu. I tam si můžete rovněž zapůjčit sáňky.

Běžky

Pro milovníky bílé stopy jsou připraveny dokonale upravené běžecké trasy všech stupňů obtížnosti. Začátečníci jistě ocení nenáročný terén bez velkého stoupání. Nadšeni budou však i ti, kteří chtějí podat pořádný sportovní výkon. Odměnou jim budou nádherné výhledy do údolí.

Zábava pro děti

Děti jistě ocení výlet do zimního světa Zwergele Winterwelt v obci Meransen, kde na ně čekají houpačky, skluzavky, tři kouzelné koberce – dopravní pásy či dráha pro tubing. V Bambino Clubu ve Valsu, kde se mohou také naučit lyžovat hravou formou, najdete tunel pro bunging, stan Bambino, motorové saně s přívěsem Bambino-Express, tubingovou dráhu a 4 kouzelné koberce. Na výstupní stanici lanovky Nesselbahn se nachází Nový Dětský svět s různými hrami, menšími cvičnými terény a kouzelným kobercem.

Další možnosti

Vydejte se prozkoumat horský terén na skialpech nebo si užijte skvělý den plný zábavy na bruslích. Adrenalinový zážitek naopak slibuje lezení v ledu nebo paragliding.

Zimní dovolená

Gitschberg Jochtal