Skip to main content

Obchody a restaurace

o středisku

Obchody

Hlavním nákupním střediskem a centrem oblasti Gitschberg Jochtal je městečko Mühlbach/Rio Pusteria. Ve spletitých uličkách nakoupíte vše, co vás jenom napadne a díky středověkému centru s panskými domy s erby si vychutnáte atmosféru dýchající historií.

Obchody s potravinami jsou obvykle otevřené od pondělí do pátku dopoledne mezi 8:00 a 12:00 a odpoledne mezi 15:00 a 19:00. V sobotu je otevírací doba od 8:00 do 12:00.

Ostatní obchody mají převážně stejnou otevírací dobu, jen otevírají o hodinu později, tj. v 9:00.

Chystáte-li se nakupovat ve větších obcích, tak tam mají obchody většinou otevřeno i v sobotu odpoledne mezi 15:00 a 18:00.

Restaurace

Gastronomické zážitky na vás čekají jak v restauracích nacházejících se v okolních městečkách, tak v útulných horských chatách s nádhernými výhledy do údolí. Určitě ochutnejte císařský trhanec, knedlíky, jihotyrolské slaninové prkénko či výtečný teplý jablečný závin se šlehačkou. Uvidíte, že si zdejší speciality zamilujete.

Ristorante Ansitz Strasshof se nachází v Rio di Pusteria a nabízí zejména italskou kuchyni. Součástí její nabídky jsou i rybí speciality. Vysoce hodnocená je i na portálu Tripadvisor.

Restaurace Hubenbauer v městečku Varna zaujme krásným a útulným dřevěným interiérem. Základem její kuchyně jsou čerstvé farmářské produkty.

Restaurace Goldener Adler ve Varně nabízí chutnou italskou kuchyni s velkým podílem vegetariánských jídel.

Restaurace Gasthof Neuwirt je podle portálu Tripadvisor číslo jedna v městečku Terento. Restaurace láká na italskou kuchyni a na vegetariánská a bezlepková jídla. Nechybí ani speciality Jižního Tyrolska a dezert v podobě domácí zmrzliny.

Horské chaty s regionálními specialitami

Nechte se pozvat na nezapomenutelný gastronomický výlet do několika alpských chat a vychutnejte si místní speciality.

Anratterhütte nacházející se v nadmořské výšce 1814 metrů je vyhlášenou chatou a oblíbenou restaurací. Najdete tam široký výběr jak italské, tak rakouské kuchyně. Sami se rozhodnete, zda máte chuť na penne nebo řízek či na Tiramisu nebo na teplý jablečný štrůdl.

Na chatě Astnerberg Alm si můžete užít tradiční pokrmy v nadmořské výšce 1640 metrů na vyhřívané terase nebo v selském salonku. Doporučujeme zejména alpský trhanec, který se hodí nejen jako dezert či příloha, ale i jako hlavní jídlo. Tato chata je přístupná i pro cyklisty a pro rodiny s kočárkem.

Na výbornou kuchyni se mohou těšit návštěvníci horské chaty Bergrestaurant Jochtal v nadmořské výšce 2006 metrů. Tato restaurace se nachází u vrchní stanice lanovky Rio Pusteria a má pro své hosty připraveny prostorné moderní interiéry a nádhernou panoramatickou terasu, z níž se mohou kochat pohledem na okolní zasněženou krajinu.

Skvělé tyrolské speciality přijďte ochutnat na chatu Luckner Hütte, která se nachází v nadmořské výšce 1455 metrů. Potraviny používané pro přípravu jídla pocházejí z tamní ekologické farmy. Chata rovněž nabízí velký výběr veganských a vegetariánských jídel, například špecle s rozpuštěným pikantním strouhaným sýrem, provoněné a zdobené smaženou cibulkou.

Restaurant Pizzeria Bar Zur Mühle v nadmořské výšce 1373 metrů nacházející se u dolní stanice lanovky nabízí přívětivost rodinného podniku. Je to místo, kde jsou vítáni rodiče i jejich děti. V jídelním lístku najdete místní speciality i lehká středomořská jídla. Samozřejmostí jsou i vegetariánské a bezlaktózové pokrmy.

Gitschberg Jochtal

Zimní dovolená

Gitschberg Jochtal